Lyssna på sidan Lyssna

Dela sidan på sociala medier

Kontaktinformation

Tjänstemän

Kommundirektör

Pernilla Wigren
Telefon: 023-822 01
e-post: pernilla.wigren@falun.se

Barn- och utbildningsförvaltningen

Johan Svedmark
Telefon: 023-825 20
E-post: johan.svedmark@falun.se

Kultur- och fritidsförvaltningen

David Bergström
Telefon: 023-824 72
E-post: david.m.bergstrom@falun.se

Miljö- och samhällsbyggnadsförvaltningen

Margaretha Åslund
Chef för miljö- och samhällsförvaltningen
Telefon: 023-826 27
E-post: margaretha.aslund@falun.se

Linda Wallin
Näringslivschef
E-post: linda.m.wallin@falun.se

Omvårdnadsförvaltningen

Kristina Bergenstråle
Telefon: 023-827 13
E-post: kristina.bergenstrale@falun.se

Socialförvaltningen

Ylva Renström
Telefon: 023- 827 94
E-post: ylva.renstrom@falun.se

Sektor Arbetsmarknad, integration och kompetens

Maria Jonsson
Telefon: 023-822 29
E-post: maria.jonsson@falun.se

Sektor Ledningsstöd

Personalkontoret

Åsa Maria Goop
Telefon: 023-86851
E-post: asa.gop@falun.se

Ekonomikontoret

Sari Nilsson
Telefon: 023-868 60
E-post: sari.nilsson@falun.se

Kommunikationskontoret

Emelie von Bothmer
Telefon: 023-821 22
E-post: emelie.von.bothmer@falun.se

Stadskansliet

Kerstin M Söderlund
Telefon: 023-871 17
E-post: kerstin.m.soderlund@falun.se

Kontaktcenter

Kristina Knutsson-Sjölund
E-post: kristina.knutsson.sjolund@falun.se

Sektor Service

Lars Ringsby
Telefon: 023-866 00
E-post: lars.ringsby@falun.se

Sidan uppdaterad 2019-08-16